Translate

čtvrtek 21. června 2018

Kurz volného qultování II (peří)

Už delší dobu jsem dotazována, zda bude pokračování kurzu volného quiltování. Sice jsem slibovala, že ano, ale stále nepřicházela chuť ani přesná představa, jak ho zaměřit. A jak to tak u mě bývá, z ničeho nic se najednou objeví nápad, inspirace, chuť se do dlouho odkládané věci pustit. A stalo se mi to i u tohoto kurzu. Najednou jsem věděla, co by mohlo být pokračováním. Díky tomu mohu vypsat

Kurz volného quiltování II (peří)

Zatím vypisuji tyto termíny a místa konání kurzu:

Opava - 22. 9. 2018

Co se budeme učit? Celý tento kurz budeme věnovat peří. Je to oblíbený vzor, který má mnoho podob. Budeme se učit všechno možné, co se týká peří - různé tvary, různé výplňové vzory s peřím, vyplňování konkrétního tvaru vzorem peří (např. patchworkového bloku), různé postupy, jak ho kdy šít a určitě mnohé další, co se peří týká. 

Jako v základním kurzu i zde dostanete materiál, ve kterém budou zaznamenány různé možnosti tohoto vzoru, abyste i po ukončení kurzu měli kam nahlédnout a oživit si to, co jsme se na kurzu učili. 

Základní výplňový

Do kruhu bez předkreslení

 Hrátky s různými středy

Netradiční tvary

A zase jiné tvary

A další tvary

A bohatší klasika


S sebou si vezměte
 • papíry (nejlépe celý blok A4) a tužku
 • šicí stroj (nezapomeňte patku pro volné quiltování)
 • máte-li quiltovací stoleček, určitě si ho vezměte s sebou, usnadní vám práci
 • 2 sendviče (vrchní látka, vatelín, spodní látka), ze kterých si vytvoříte přední stranu polštáře (nebo třeba kabelky), velikost tedy bude cca 45 x 45 cm - jeden stihneme určitě, druhý bude záležet na vaší rychlosti. Vrchní látku volte nejlépe jednobarevnou, jemnou batiku nebo jemný vzor tón v tónu, aby na ní quiltování vyniklo
 • nejméně 2 tréninkové sendviče, na kterých si budete zkoušet vzory - nevolte horní stranu příliš vzorovanou, aby se ve vzoru a barevnosti neztrácelo quiltování
 • nitě, kterými budete quiltovat - mohou být kontrastní, nebo tón v tónu (záleží na vašich preferencích), vyhněte se ale prosím melírovaným nitím
 • určitě jste již zjistili, že rukavice jsou pro quiltování téměř nezbytné, takže si je vezměte také 
 • prodlužovačka se také bude hodit
 • na kurzy do Brna přezůvky

Kurz není určený pro úplné začátečníky, tj. pro zájemce, kteří ještě nequiltovali. Pro ně je vhodný tento kurz.  Nebudeme se cíleně věnovat základním věcem týkajícím se volného quiltování (případné dotazy samozřejmě zodpovím). 


Čas konání kurzu: 9.30 - 17.00 (můžeme i déle) - v čase je zahrnuta hodina na oběd 

Cena kurzu je 1200,- Kč.

Minimální počet účastníků kurzu je 5, maximální 12 případně méně v závislosti na velikosti prostoru.


K dispozici bude káva a čaj.Přihlášky posílejte na jana_dohnalova@seznam.cz. Přihláška je platná po uhrazení zálohy, která činí 500,- Kč na účet č. 2600650786/2010. Do poznámky uveďte své jméno, místo a datum konání kurzu a heslo "quiltování". Záloha je nevratná. V případě, že se kurz nekoná z důvodů na mé straně, všechny uhrazené platby vracím. Doplatek kurzu se hradí na místě. 
Vždy prosím nejdříve napište na výše uvedený e-mail a teprve po potvrzení volného místa posílejte platbu (ne naopak). Na přihlášky vždy odpovídám, pokud nedostanete odpověď ani v následující pracovní den, zkontrolujte prosím, zda jste zadali e-mail správně. Pokud jste nedostali odpověď, nejspíš jsem přihlášku neobdržela. 

1 komentář:

 1. Zdravím!
  Tak moc bych chtěla na peří do Brna, ale ten srpen se mi tak strášně nehodí, a Opava a Praha jsou hodně z ruky. Tak si musím počkat na další peří v Brně, budu se o to víc těšit!
  JitkaM

  OdpovědětVymazat