Translate

pátek 23. ledna 2015

Kočičí kabelka

Přibližně před rokem jsem uveřejnila článek, ve kterém jsem ukazovala malou taštičku nebo pouzdro pro dceru ušitou z černé látky s kočičími tlapkami. Taky jsem v něm ukazovala látku s kočkami, kterou jsem měla přichystanou na kabelku, taky pro dceru. Článek najdete zde: http://janadohnalova.blogspot.cz/2014/01/uz-je-po-vanocich.html.

Hodně dlouho se mi do kabelky nechtělo. Dokonce jsem se dceru pokusila uchlácholit tím, že jsem jí ušila jinou kabelku http://janadohnalova.blogspot.cz/2014/03/co-bych-pro-svou-dceru-neudelala.html. Stále mě ale bombardovala otázkou, kdy už jí udělám tu kočičkovou. Nakonec jsem nevydržela a slíbila, že ji dostane ke svým prosincovým narozeninám. Od jejích otázek byl od toho okamžiku klid, já jsem ale musela vymyslet, jakou kabelku udělat. Mělo se jednat o kombinaci kočičkové látky a látky s tlapkama, měla mít kapsy a měla být velká.

Střih jsem se snažila udělat tak velký, aby se do tašky vešel formá A4. Když byla taška hotová, poznamenal Kačenčin tatínek, že by se tam možná vešel i A3. No, úplně by se tam nevešel, ale zas tak daleko od pravdy taky nebyl. Velikostí vznikla kabelka opravdu velká. Na šířku má 35 cm, na výšku 33 a hloubka dna je asi 8 cm. Uvnitř tašky je jedna kapsa na zip, jedna dvoukapsa a navíc jsou dvě kapsy venku, obě na magnet.

Vněšjí látku jsem podlepila vlizelínem a vnitřní ronarem. Mám ráda, když jsou tašky pevné. Při této velikosti ale pro mě bylo toto vyztužení nedostatečné. Teď bych dala ronar i pod vnější látku. Celá taška se zapíná na aktovkové zapínání, které jsem si náhodně objednala tuším u Stoklasy. Protože má taška klopu, neřešila jsem už zip. To už by se mi zdálo příliš složité. Nemyslím na ušití, ale na manipulaci s taškou. Ucho je podlepené vlizelínem a je v takové délce, aby bylo možné nosit tašku křížem (crossbody taška).

Je pravda, že taška je docela velká i pro mě, natož pro osmiletou holku. Na druhou stranu ale byla Kačenka spokojená, protože se jí do ní vleze téměř vše, co s sebou chce stále nosit a navíc si může věci pohodlně rozdělit do kapsiček.

Musím říct, že se obecně setkala taška s pozitivní odezvou, má ale jednu velkou nevýhodu. Základ je černý, takže je na ní vidět každé smítko. Ale s tím asi musíme u černých látek počítat.

 Já jsem hlavně šťastná, že mám splněno a snad budu mít od přemlouvání dcery na chvíli klid. Jinak by za chvíli měla víc kabelek, než mám já.

Přeji všem krásný den.
Jana

8 komentářů:

 1. Smekám, to bylo teda dost náročné.
  Ale je krásná.

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuju. Taky se mi do ní nechtělo. Ale nakonec to nebylo tak náročné na vymyšlení, jako na ušití. Hlavně časově, protože je tam prostě spousta detailů. To pak člověk neurychlí.

  OdpovědětVymazat
 3. No teda ,ta je superacka !! krasne spracovanie, super latocky ...divecence kam chodite na tieto skovstne latky???
  krasny vikendk
  Mirka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za pochvalu! Tyhle látky jsem koupila více jak před rokem v brněnském obchůdku Ardeko. Mají i e-shop a najdeš je zde http://www.ardeko-brno.cz/eshop.html.

   Vymazat
 4. Pěkná kabelka, také jsem se pokusila o tašku (ale pro sebe :D ) s kočkami http://blog.xas.cz/brasna/

  OdpovědětVymazat
 5. Taška je krásná, skvěle propracovaná! Ať ji dcera hodně unosí.

  OdpovědětVymazat
 6. Kabelka je nádherně vypracovaná, věřím, že se dceři líbila a že jí stoprocentně unosí.

  OdpovědětVymazat