Translate

čtvrtek 1. října 2015

Ručně barvené látky

Už jsem dostala několik dotazů, jestli dělám kurzy barvení látek nebo jestli jsem třeba nenapsala knihu. Kniha by byla hezká, třeba časem na ni dojde. A kurzy nedělám. Je to špinavá práce, která vyžaduje zvláštní prostor, kde musí být hodně vody a žádný problém s tím, že někde zůstane kapka barvy. Já sice barvím doma v kuchyni a v koupelně, ale když člověk dělá ve svém vlastním, dává si dobrý pozor, aby něco neušpinil. I tak se nazadaří vždycky všechno uchránit. Při větším množství lidí je už pravděpodobnost, že něco ušpiníme, dost vysoká. Takže zatím není vhodný prostor, ale nezavrhuju úplně možnost, že bych takový kurz někdy v budoucnu udělala.

Teď vám alespoň nabízím možnost si ručně barvené látky u mě objednat. Zatím jsem do obchodu na Fleru vložila 7 barev a od každé několik jejích odstínů. Určitě ještě přibude 6 dalších, které mám nafocené a jak bude chvíli čas, tak je do obchodu také vložím.

Jako základní jednotku jsem zvolila takový český FQ. Protože barvím látky o šířce 140 cm,  má ten český FQ rozměr 50 x 65 cm (nechávám si rezervu, proto to není 70 cm). Je ale samozřejmě možné objednat i metráž.

Látky se pro barvení trhají, aby bylo co nejméně roztřepených okrajů, proto je dodávám natrhané.


Látky jsou barvené reaktivními barvami Procion MX Dye, jsou stálobarevné a mají jemný (někdy výraznější) vzor batiky. Jedná se o ruční práci, takže výsledek je pokaždé jiný.

Barvené látky používám na většinu svých výrobků a mám s nimi velmi dobré zkušenosti.

Jestliže v obchodě nenajdete barvu, která se vám líbí na některém mém výrobku zde na blogu, napište a já vám řeknu, jestli jsem schopna ji znovu udělat. Některé barvy totiž vznikly náhodným mísením a pokusy a nejsem je schopna zopakovat. U jiných zase přesně vím, která barva to byla a můžu ji udělat znovu.

Zatím jsem dala do nabídky tyto barvy, které najdete zde:


 

Hezký den
Jana

3 komentáře: