Translate

pondělí 13. května 2013

Zase jednou sedáky

Po delší době přidávám další sedáky do sbírky. Jedná se o kulaté sedáky, které jsem na přání ušila z látek kolekce Oval Elements od Pat Bravo. Pro případné zájemce dodávám, že se jedná o barvu Sapphire. Je to taková džínová, ne moc výrazná barva.

Na začátku ale nebyly oválky, které ostatně miluju ve všech barvách. Kromě toho, že se mi moc líbí design této látky, který je nenápadný, ale svým způsobem výrazný, oslovila mě také kvalita látky. Ale to se týká všech látek od Pat Bravo. Jsou hladké, s mírným leskem, hustě tkané a dají se skvěle použít ke všem možným účelům. Já je ráda používám na kabelky, šatičky nebo sukýnky pro dceru a tady došly použití i na sedáky. A samozřejmě se mi na oválcích líbí, že je můžete dostat v různcýh barvách. Vzhledem k mé lehké posedlosti barvami je to rozhodně velké plus této kolekce.

Abych se ale vrátila k počáteční myšlence. Na začátku bylo přání udělat sedák, na kterém bude velmi tmavomodrá barva z mého barevného vzorníku. Je to námořnická modř smíchaná kupodivu s kapkou citrónově žluté. Přidáním žluté dostala barva ještě tmavší odstín, než čistá námořnická modř. Teprve k této modré jsme vybírali vhodnou barvu oválků a padla volba právě na barvu Sapphire. Na paspulku jsem pak zvolila takovou šedomodrou barvu, která tvoří podklad oválků.

Dlouho jsem přemýšlela nad prošíváním. Mám moc ráda volné prošívání, kdy se mohu rozletět po látce a malovat vzor, ale tady mi pořád nějak nesedělo. Měla jsem pocit, že bych tím narušila symetričnost vzoru, že by se prostě ke vzoru látky nehodilo. Proto jsem nakonec zvolila prošití v rovných linkách, které respektuje vzor látky. Jen jsem si na začátku musela naměřit ten správný úhel, první linku nakreslit podle pravítka a ostatní už pak šít podle patky. I když je prošití jednoduché, vzalo dost času i nití, protože je docela husté.

Průměr sedáků je cca 45 cm (tento rozměr mi připadá nejpříjemnější - dobře se na něm sedí, třeba u stolku, a přitom nezabere moc místa a je skladný), jsou ušity z bavlněných látek Oval Elements od Pat Bravo a dále z původně bílé bavlny, kterou jsem nabarvila reaktivními barvami na dva odstíny modré. Výplň tvoří polystyrenové kuličky, které jsou nasypané v samostatném povlaku.


Přeji vám všem hezký večer.
Jana

2 komentáře:

  1. Jani, sedáky jsi ušila nádherně! Jsou úžasné, dokonalé! Barevně i právě tím prošitím - to ti muselo dát dost práce!

    OdpovědětVymazat
  2. Děkuju za pochvalu. Máš pravdu. Na první pohled se to nezdá, ale to prošívání dalo dost práce a zabralo hodně času.

    OdpovědětVymazat