Translate

pondělí 25. listopadu 2013

Dárečky

Nedávno si u mě moje maminka objednala dárečky pro svou sestru k narozeninám. Vždycky cítím zodpovědnost, když vytvářím něco pro ostatní, ale mám pocit, že když je to do rodiny, je ten pocit zodpovědnosti ještě větší. Pronásledují mě otázky - Bude se to líbit? A co když ne? O to palčivější jsou tyto otázky v okamžiku, když dostanete volnou ruku a můžete si vytvořit co chcete. Naštěstí nebylo volba úplně na mě. Zadání bylo ubrus na kulatý stůl, polštářek a středový ubrousek taky na kulatý stůl.
Ubrus jsem barvila ve světlé smaragdově zelné barvě. To byla ta nejjednodušší část zadání. Polštářek měl být s růžičkami, kolekci vybrala maminka z možností, které jsem jí nabídla. A středový ubrousek byl na mě.

U středového ubrousku jsem zvolila tvar osmiúhelníku, který se mi zdál na kulatý stůl zajímavý. Barevnost neutrální kromě žluté, která z něj krásně září. S prošíváním jsem si vyhrála, protože to mě baví nejvíc.
 Látky jsou české a dovnitř jsem vložila termolín, který na takové ubrousky považuji za vhodnější než vatelín. Termolín je pevnější a nenafukuje se tolik, přesto na něm prošívání pěkně vynikne.

Polštářek je z látek, které jsem kdysi nakoupila v Ragosu na svou růžičkovou deku, a protože jsem z většiny růžičkových látek střihla jen dva čtverce, zbylo mi jich dost i další projekty. Ten vínový proužek na krajích větších růžiček, není klasický všitý proužek. Je to paspulka, která vystupuje z látky, takže se vlastně jedná o 3D vzor.
No a teď mi nezbývá než doufat, že se tetě dárky líbily.
Hezký den.
Jana

5 komentářů:

 1. krásne darčeky - ja verím, že sa tete páčili :) paspulka na vankúšiku je veľmi zaujímavá!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, Marti. Taky doufám. Tu paspulku jsem někde viděla a moc se mi ten nápad líbil. Tak jsem ji zakomponovala do polštářku a vypadá to fakt zajímavě.

   Vymazat
 2. No pááni.... ty sis opravdu vyhrála:-)

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Jani, polštářek s paspulkou je výborný nápad a moc pěkně celý vypadá a ubrousek je také moc pěkný!

  OdpovědětVymazat
 4. So beautiful. And I love your free-motion quilting. Great job. Inspirational projects.

  SewCalGal
  www.sewcalgal.blogspot.com

  OdpovědětVymazat