Translate

neděle 27. července 2014

Střípky z výstav

Jednu výstavu (spíš takovou malou výstavku) mám za sebou a druhá je v běhu.

Ta první proběhla v Nedvědici, v rámci Slavností Pernštejnského panství. Byla jsem stejně jako vloni v takovém menším prostoru v základní škole, který byl naštěstí tak malý, že jsem byla schopná ho jakž takž vyplnit svými věcmi. Stejně jsem si ale musela vypůjčit hotovou deku od její majitelky, protože mi chybělo stěžejní dílo do čela místnosti. Jednu deku mám sice rozdělanou a věřila jsem, že ji dokončím, ale prostě se nezadařilo.


Celá akce trvala tentokrát jen 2 dny, protože červencové svátky připadly na sobotu a neděli. I tak mě to vysedávání a povídání unavilo daleko více, než kdybych stejnou dobu seděla doma a něco vyráběla. Vítězná otázka v tomto roce zněla "Kde kupujete tu plastickou látku?". Je zajímavé, jak už si spousta lidí neumí představit, že by někdo něco takového uměl vytvořit vlastníma rukama. Už jsme tak vtaženi do rychlosti tohoto světa plného přístrojů, že máme pocit, že umí a dělají za nás úplně všechno. Takže když jsem odpověděla, že ji nekupuju, že si ji sama dělám, vyvolávalo to velký úžas.

Další akce je momentálně v běhu. Jedná se o akci 10 dní v L'eau vive. V tomto případě se nejedná jen o výstavu. Její součástí je totiž další program.. Jak už vyplývá z názvu, trvá to vše 10 dní a dnes máme už 7 dní za sebou. Mohli jste se zde zúčastnit ochutnávky sicilských vín a specialit, čtení z knihy Lenky Horňákové Civade, což je malířka a nyní už i spisovatlka žijící ve Francii, shlédnout šermířské představení a třeba také nechat svoje děti vyřádit při programu pro děti.Výstavu máme umístěnou v salónku a sklepení restaurace. V salónku jsou malovaná trička, naušnice, moje věci a také akvarely. Ze sklepení jsme pak vytvořily malou galerii, kde jsou umístěné obrazy asi pěti umělců.

V sobotu se v restauraci konala svatba, takže jsme musely přechodně vyklidit salónek. Přemýšlely jsme, jak to vyřešíme a nakonec jsme si udělaly takový malý "přímořský" krámek, kdy jsem přesunutelné věci vystrčily na ulici a propojily vše se sklepením, kde jsou obrazy. Salónek jsem si zapomněla vyfotit, ale krámek je tu. A s ním na fotce vidíte i hlavní organizátorku akce paní Ivanu Sutnarovou.Pokud vás něco zaujalo, můžete se přijít podívat. Čas máte až do středy, kdy končíme. A právě ve středu bude od pěti hodin odpoledne (za příznivého počasí) probíhat program v etno stylu. Měly bychom zde mít bubeníky, malířku v akci a třeba i něco dalšího. Budete všichni vítaní.

Hezký večer.
Jana

Žádné komentáře:

Okomentovat