Translate

pondělí 4. srpna 2014

Taštiček není nikdy dost

V poslední době jsem dostala chuť vytvořit pár taštiček, které se dají využít jako kosmetické taštičky, pouzdra na tužky, na brýle, či na cokoliv jiného, co vás do nich napadne schovat. Na jejich výrobu jsem použila různé ručně barvené látky, které jsem doplnila o prošívání. To je pro mě asi nejdůležitější, protože teprve prošívání pro mě korunuje dílo. 

Tyto dvě taštičky vznily z látek, které jsem barvila na polštáře.  Díky přechodu barev zde prošívání vypadá pokaždé trochu jinak, i když je po celé taštičce provedeno stejnou barvou. A jak už bývá většinou mým zvykem, nestačilo mi načančání jen z jedné strany, musela jsem ji naparádit oboustranně.
Taštička je navíc zdobená paspulkou s vloženou šňůrkou. Velikost je 14 x 17 - 22 cm (míra v nejužším a nejširším místě). A samozřejmě je vyztužená - vnější strana vatelínem a vnitřní ronopastem.Tato taštička vznikla z již ušitých bloků Letící husy. Tyto bloky jsem šila kdysi podle rychlých postupů popsaných v časopise Švadlenka. Když už jsem jich našila hromadu na deku k maminčiným narozeninám, napadlo mě je přeměřit a zjistila jsem, že návod byl špatně a všechny ušité bloky můžu vyhodit. Od té doby si všechny návody dopředu přepočítám a zkontroluju, nebo je raději moc nepoužívám.
Bloky jsem samozřejmě nevyhodila a čekala jsem na jejich vhodné využití. Některé jsem využila na polštářky a teď mě napadlo z nich udělat taštiku. Doplnila jsem ji o bublinkové prošívání a s výsledkem jsem spokojená. Zadní stranu jsem prošila péřovým vzorem, ale chtěla jsem použít stejnou barvu, jako na přední straně, takže ta oranžová nit tam trochu zanikla. 
No a zatím poslední taštička vznikla z látek, které jsem barvila na tyto sedáky.


A i když se to nezdá, zelená je stejná jako u sedáků. Jen se mi na fotce sedáků nepodařilo zachytit její skutečnou barvu.Velikost této taštičky je cca 20 x 15 cm a je vyztužena stejným způsobem, jako předcházející - vatelín a ronopast.
Děkuji za návštěvu a přeji hezký den.
Jana

6 komentářů:

 1. Janka nádhera, luxus ! ... ale ani predstaviť si neviem, koľko času muselo zabrať len prešívanie ...

  OdpovědětVymazat
 2. Teda, tak krásné taštičky se jen tak nevidí. Ty tvoje látky jsou luxusní, ušití též, ale prošívání je skutečně dechberoucí.

  OdpovědětVymazat
 3. Všechny jsou moc krásné! :-)

  OdpovědětVymazat
 4. It seems that you are very fond of quilting!
  Beautiful bags!

  OdpovědětVymazat
 5. Moc děkuju. A největší radost mám z toho, že už mi momentálně zůstala jen jedna, protože ostatní jsou prodané!

  OdpovědětVymazat