Translate

čtvrtek 23. října 2014

...spí tam v růžích...

Mám obchod na Fleru. Pro ty, kdo nezná Fler, je to prostor, kde každý může nabíze své rukodělné výrobky a materiál k prodeji. Je to opravdu propracovaná stránka a její součástí jsou i kluby, které mohou uživatelé vytvářet. Po dlouhé době, kdy jsem se do žádných klubů nezapojovala, jsem se nedávno stala členkou klubu Amazonky. Kluby mohou sloužit různým účelům, např. informacím o podnikání, nebo třeba i jen k plkání. U Amazonek je to trochu jiné. Je to takový motivační klub, který má za cíl zvýšit úroveň jednotlivých prodejců, kteří jsou do klubu přijati. To samozřejmě obnáší kritiku profilu, fotek a všech ostatních věcí, ale jedná se o kritiku konstruktivní, tedy takovou, která vás má posunout výš. Do té doby, než jsem se stala členkou klubu, jsem si spoustu věcí ani neuvědomovala. Prostě mě nenapadlo, co může být pro zákazníka zajímavé, že někde se moc vykecávám, někde je zase nedostatek informací, že fotky by mohly být zajímavější atd. Najednou spoustu věcí vidím jinýma očima. A velmi motivující věcí je povinná účast ve fotousoutěžích. Každý měsíc je vyhlášená fotosoutěž na určité téma, kterým je v tomto měsíci "Pohádka". Musí to být fotka výrobku na toto téma, bez postav. Pouze s rekvizitami, které budou vyvolávat pohádkovou atmosféru či odkazovat na určitou pohádku.

Už jsem pár měsíců měla ve skříni částečně prošitou deku plnou růžičkových látek. Když přišlo téma Pohádka, hned mě napadlo, že by se k tomuto účelu deka velice dobře hodila. Navíc jsem měla v plánu návštěvu u rodičů v Nedvědici, což je místo, odkud pocházím. A Nedvědice je obec ležící přímo pod hradem Pernštejnem. Tak co kdybych spojila deku plnou růží s hradem a byla by z toho hnedle Šípková Růženka?

Základním problémem bylo, že deka nebyla hotová. Mé plány také trochu hatilo, že nám neočekávaně (alespoň pro mě to bylo překvapení), vypli na celý den elektriku. V tom okamžiku si člověk uvědomí, co všechno je v jeho životě na elektriku a co všechno najednou nefunguje. Mezi jinými přístroji je to bohužel i šicí stroj. Pak jsem ale překonala sama sebe a ve čtvtek v noci a v pátek při dvanáctihodinové pracovní směně jsem deku dokončila. Na sobotu pak už zbývalo ruční dodělání, jako zapošití všudekoukajících nitek a v neděli jsem mohla vyrazit do terénu. Měla jsem v plánu vylézt na vyhlídku s názvem Maria Laube, ze které je nádherný výhled na Pernštejn. Doprovázela mě mlha, ale i ta se nakonec k tématu hodila možná více, než jásavé sluneční paprsky. Růženka přece 100 let spala, a to bylo pro ni temné období.

A teď něco k samotné dece. Je ušitá vzorem přesýpací hodiny, v angličtině "hourglass quilt block". Ve vzoru se střídají různé růžičkové látky s bílou bavlnou. Spodní strana je z bílé bavlny a je v ní vložen pruh z růžičkových látek. Jako výplň jsem tentokrát použila termolín 180g/m2 - duté vlákno z Polytexu. Je to přece jen trochu silnější výplň, než hlazený vatelín 120 g/m2, který jsem zatím použila na všechny deky, tak bude asi o něco více hřát.
Vzor jsem šila tzv. rychlými postupy", které ukážu v některém z dalších blogů.
Velikost deky je 183 x 152 cm a celá je prošitá péřovým vzorem bílou bavlněnou nití.A toto je soutěžní fotka:
Přeji krásný den.
Jana

4 komentáře:

 1. Deka je úchvatná. Nemám slov. A to prošití je úplně dokonalé. Fotky s Pernštejnem jsou parádní. Fakt pohádkové.
  O té vyhlídce jsem nikdy neslyšela. Nedvědice není od nás moc daleko, pokusím se ji (tu vyhlídku) najít.

  OdpovědětVymazat
 2. Ty brďo - jestli jsi ta peříčka prošívala jen 12 hodin, tak jsi dobrá. Moc se mi líbí i výběr látek, ta fotce nevypadají moc sladce a to je super.

  OdpovědětVymazat
 3. Moc děekuji. Ne ta peříčka jsem nedělala jen 12 hodin. To byla poslední závěrečná šichta. Doprošívání a olemování.
  A na tu vyhlídku vede žlutá turistická značka. Alespoň myslím, že jsem ji tam viděla.

  OdpovědětVymazat