Translate

čtvrtek 7. března 2013

Kdo si hraje, nezlobíUž delší dobu jsem přemýšlela o spojení quiltování s malováním textilními barvami. Chvíli trvalo, než jsem se k tomu dostala, ale výsledek je zde.
Nejdříve jsem prošila svislé pruhy (zde vodorovné) zelenou prošívací nití a pak jsem se snažila do širších mezer vtěsnat kolečka. Občas to nejsou úplná kolečka, ale myslím, že to nevadí. Přiznám se, že původní záměr byl bez barev, jak vidíte na této fotce.

Jenže když bylo hotovo, přišlo mi to jakési nevýrazné, chudé, nudné. Tak jsem vytáhla textilní barvy, sedla si k televizi a vymalovávala a vymalovávala. Zabralo mi to, pravda, několik hodin, ale hned bylo vidět, že budoucí polštářek prokoukl a je mnohem veselejší a zajímavější.

Na zbytek jsem pak obarvila látku reaktivními barvami na fialovou a zelenou a došila zbytek.

Na polštář jsem použila velmi příjemnou bavlnu z USA, ale přiznám se, že teď už bych vzala českou, která sice není tak jemná, ale lépe drží tvar. To by se vyplatilo hlavně na zadní straně, která není podložená vatelínem. Stejnou dovozovou bavlnu jsem použila i na kabelku z předcházejícího bločku, a tam mi naprosto vyhovovala, protože celá kabelka je vyztužená vatelínem a zevnitř ještě ronopastem.A protože mám většinou rozdělaných několik věcí, stane se, že jich také naráz dokončím více. Tak tomu bylo i dnes, kdy jsem došila v ruce lemy u tří polštářků, tak přišly na svět celkem tři. A tady jsou zbývající dva. Trochu, no možná více, romantické a také doplněné ručně barvenými látkami.
Pokud byste měli o některý z těchto polštářků zájem, najdete je na Fleru a nebo o něco levněji, když mě budete kontaktovat přes adresu uvedenou zde.


Hezký večer

Jana

3 komentáře:

  1. Zdrowim Jaňulko, no páááááni tož ten první polštárik je teda naprosto epesní!!! Bohouské hrátky:o). A vůbec skvostně jsi všechny tři učmanila! O rozdělné práci na více frontách mi něco povidé;-D. Mám včilka asi 5 (nebo že by více;=) rozdělaných projektů;-0. Páčko a prímový víkendík. Míša

    OdpovědětVymazat