Translate

čtvrtek 27. dubna 2017

Kurz šití kulatých sedáků

Kurz šití kulatých sedáků 
Informace

Sedáky jsou mou srdeční záležitostí. Mohou být v různých velikostech, v různých barvách, zdobené quiltováním, aplikacemi, poskytují prostě nespočet možností pro vašeho kreativního ducha.

Na kurzu si ušijeme sedák o průměru 45 cm a výšce 15 cm s horní i spodní stranou z jedné látky (ať vzorované, nebo jednobarevné).

Další kulaté sedáky šité stejným způsobem, jaký se budeme na kurzu učit, jen jinak zdobené, můžete najít zde.Naučíte se: 
 • s jakými materiály pracovat, aby sedák pěkně držel tvar
 • jak všívat zip
 • jak si vytvořit vlastní paspulku a jak ji všívat a spojovat, 
 • jak si vytvořit obal na výplň, abyste ji mohli libovolně doplňovat a také abyste ji mohli ze sedáku vyjmout a obal vyprat
 • zkrátka celý postup šití sedáku

Z kurzu si odnesete hotový obal na sedák i s vnitřním obalem na výplň. Výplň už nechám na vás (používám EPS kuličky), protože bych pytel do auta už nedostala. Poskytnu vám ale tipy, kde můžete výplň zakoupit. Jak EPS kuličky, tak třeba pohankové slupky.

Po absolvování kurzu obdržíte elektronicky v PDF formátu fotonávod na tento sedák s duhovou květinou, ve kterém jsou na fotografiích podrobně zdokumentované a popsané všechny kroky při šití sedáku, které jste na kurzu absolvovaly a navíc v něm najdete také návod na šití aplikací způsobem, jaký můžete vidět u mých výrobků. Najdete v něm také postup pro výpočet jiných velikostí sedáků. Tento návod vám bude sloužit k připomenutí jednotlivých kroků při šití dalších sedáků.Na podrobnější fotky se můžete kouknout sem. Tento návod je jinak možné u mě zakoupit za cenu 200,- Kč, pro účastnice kurzu je zahrnutý v ceně kurzu.


ceně kurzu je navíc obsaženo:  
 • výplň pro horní i spodní stranu sedáku
 • šňůra do paspulky
 • podkladová látka pro boční stranu sedáku a výztuha pro zipové díly
 • podrobný fotonávod na ušití sedáku s duhovou květinou i s návodem na výpočet sedáku o jiné velikosti
Předmětem kurzu není výuka volného quiltování. Cítíte-li se na to, můžete vrchní i spodní stranu ozdobit volným quiltem. Není to ale nutné, sedák vypadá velmi pěkně i s rovným prošitím, které je možné kombinovat různým způsobem. 


S sebou si vezměte:
 • šicí stroj s potřebným vybavením, nezapomeňte zipovou patku
 • šicí potřeby (nůžky, nitě, jehly, krejčovskou křídu a určitě špendlíky)
 • nitě v barvách látek, z nichž budete šít, případně prošívat
 • máte-li řezací podložku, pravítko a řezák, vezměte je taky, budou se hodit
 • materiál potřebný k ušití sedáku - přesné údaje vám zašlu e-mailem po přihlášení a zaplacení zálohyKurz není určen pro úplné začátečníky, kteří se teprve učí zacházet se strojem. Předpokládá se alespoň základní zkušenost s šitím. Pro jistotu si s sebou vezměte návod na použití vašeho šicího stroje.

Čas konání kurzu: 9.30 - 18.00 - čas ukončení je přibližný a přizpůsobíme ho aktuální potřebě.

Cena kurzu je 1200,- Kč.

Kurz se koná při účasti nejméně 4 osob.


Přihlášky posílejte na jana_dohnalova@seznam.cz a před zaplacením zálohy prosím vyčkejte na mé potvrzení přihlášky.  Po podání a potvrzení přihlášky je nutné uhradit cenu kurzu na účet č. 2600650786/2010. Do poznámky uveďte své jméno a "sedáky".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro zájemce nabízím možnost objednání ručně barvených látek pro výrobu sedáku ve dvou barvách (jedna barva pro boční, horní a spodní díl, druhá pro paspulky). Cena materiálu je 400,- Kč a je možné jej objednat a zaplatit nejpozději týden před konáním kurzu. Do barvení látek se budu pouštět až po jejich zaplacení a přivezu je s sebou vysrážené a vyžehlené, nachystané k použití.

1 komentář:

 1. Oh how I wish I could come take this course with you. Would be fun.

  QuiltShopGal
  www.quiltshopgal.com

  OdpovědětVymazat