Translate

pondělí 11. února 2013

Moje dcera, ta se má

Mám šestiletou dceru Kačenku, která je báječná. Ano, vím, že to říkají všichni rodiče o svých dětech. Nebo by alespoň měli. Vždyť nejdůležitějším úkolem rodiče je dávat svému dítěti bezvýhradnou lásku. Nemyslím tím přehlížet věci, které nejsou správné nebo přehnaně chválit za každou samozřejmost. Ale nepodmiňovat svou lásku tím, jestli se dítě chová podle našich představ. Ani moje dcera se dost často nechová podle mých představ, a přesto ji miluji. Jak jsem psala hned na začátku, je prostě báječná. A jako správné dítě a navíc ženského pohlaví, neustále něco chce. Jakmile uvidí, že dělám něco, co se jí líbí, a ono se jí líbí téměř všechno, hned to chce taky. Už jsem se musela obrnit a naučit se říkat ne. Ale přesto už ze mě vymámila a určitě ještě vymámí spoustu věcí. A když si zrovna náhodou nevšimla něčeho, co se líbí mě, tak se pro jistotu zeptám sama, jestli by to "náhodou" nechtěla, abych měla důvod se pustit do tvoření. Výsledkem je, že má několik kabelek či kabeleček, myšku, medvídka, sukýnky, šatičky, polštářky, deku na postel a nevím co ještě. Tady je malý výběr.

Kdysi jsem jí podle Mariny ušila taštičku na kosmetiku (ten pejsek je aplikace z látkového panelu s pejsky).

Střih: Bellet design
Jenže mi holka nějak povyrostla a už jí nestačí malá taštička. Začíná s sebou tahat pomalu víc věcí než já. Tak jsem se rozhodla, že jí ušiju kosmetický kufřík. Přiznám se, že toto byl můj nápad. Chtěla jsem ho pro ni na vánoce, jenže jsem měla takový shon (přiznávám, že vlastní vinou), že jsem to nestihla. Měla jsem ale dost jiných dárků, tak jsem se tím netrápila a dodělala ho později. On to není ani tak kufřík jako spíš kufr. Ačkoliv vím, že střih na takový kufřík uveřejnila i Bellet, rozhodla jsem se, že si střih a postup vymyslím sama. Nebylo to nakonec tak složité, ale protože jsem si vymyslela pruh na zadní straně, přišívala jsem vnitřní část tohoto pruhu ručně neviditelným stehem. To by nebyl až takový problém. Nejhorší bylo, že jsem se rozhodla kufřík vyztužit decovilem. Tím silnějším. A navíc dát mezi boční stranu a zbývající dvě strany (horní a dolní) paspulku. Když se sešly tyto dva nápady, bylo vymalováno. Dost jsem se u toho navztekala, hlavně ale popíchala a už bych to takhle víckrát nedělala. Aby paspule vypadala hezky, musí se šít hodně blízko u vložené šňůry. Když je tam ale decovil, který se nedává do švů, můžete šít jen po jeho hranu a tak zase vykukuje paspulka víc, než je podle mého názoru hezké. Ale celkově výsledek, myslím, není tak špatný. A ty kraječky uvnitř jsou na zavěšení náušniček.


Další věc, kterou jsem pro ni v poslední době dělala, je medvídek. Je pravda, že jsem jí ho chtěla udělat už dávno. Přesněji k pátým narozeniným. Tenkrát jsem ho nastříhala a zjistila jsem, že kombinace bavlny a minky, což je velmi příjemný úplet na jedné straně s takovou plyšovou úpravou dovážený z USA, je vražedná. Nešlo to pořádně šít, tak jsem s tím praštila. Na rok. Po roce mě Kačenka ukecala, abych méďu došila, tak ho dostala k šestým narozeninám. Jen s ročním zpožděním.
A tady je náš Puntík.
Střih: Bellet design
Na co jsem ale nejvíce pyšná, je Kačenčina postýlka. Udělal jsem pro ni deku, dva polštářky s ručně šitými aplikacemi a baldachýn, který je udělaný ze závěsů koupených v Ikea. Sešila jsem vždy dva dohromady (celkem jsou tam čtyři), nahoru přišila proužky na zavázání a přivázala na konstrukci, kterou udělal Kačenčin šikovný tatínek.

Myška Berta vedle Puntíka je šitá podle Bellet a ptáček za ní je dárek od Mysterky, kterou najdete zde: http://mystera.blogspot.cz/.

A ještě pár fotek deky a polštářků:


Někdy si říkám, že bych chtěla být svou dcerou.

Hezký večer.
Jana

7 komentářů:

 1. Moje dcera chtěla v šesti letech kopačky a fotbalový míč .... jak ráda bych šila kabelčičky a růžové dečky:-)))
  Krásné to máš, postýlka je úžasná!
  Ajka

  OdpovědětVymazat
 2. Jani to je krása, taky bych chtěla být Tvou dcerou... ty kytičky na polštářkách máš obšívané a prošívané na stroji? Vypadá to překrásně...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, děkuju. Ty kytičky jsou podhrnuté a přišité v ruce a pak pro parádu obšité na stroji trojitým stehem a některé ještě prošité. Ty větší.

   Vymazat
 3. Nádhera, ani se Ti nedivím. Jsou to krásné věci.

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, všechno je moc krásné, ale ta postel je přímo snová! Kačenku moc zdravíme! Alena a Viki z Vyškova

  OdpovědětVymazat
 5. Čmankózně jsi to tam dcérence vymazlila:o)! Taky bych s ni měnila;-D.

  OdpovědětVymazat