Translate

čtvrtek 4. srpna 2016

Prostírání levandulové

Po několika příspěvcích, které řešily převážně kurzy, přicházím opět s jedním tvořivým. Pravdou také je, že jsou prázdniny, které s sebou přinášejí nutnost věnovat se více dítěti, organizovat jeho převozy k babičkám, na tábor atp., do toho byla na začátku prázdnin výstava, pak jsem se zaobírala převážně organizací kurzů, dodělala pár polštářů a na nějakou inovativní tvorbu nezbývalo moc času, nebo spíše prostoru. Zjistila jsem totiž, že když chci vymyslet něco nového, potřebuji na to hlavně klid. Potřebuji se ponořit do sebe, vypnout všechny přístroje, jako rádio, televizi i zajímavá videa na netu, nebýt ničím rušena, a to jde samozřejmě nejlépe, když jsem sama doma.

Využila jsem tedy nepřítomnosti své dcery, která odjela na dva týdny na tábor a pustila se do plnění úkolu, který zněl - 2 velké prostírky, k tomu jedna malá čtvercová a vše na téma levandule. Jinak jsem měla zcela volnou ruku.

V poslední době jsem si opět oblíbila meandry, které jsem ovšem miniaturizovala, tedy maximálně zmenšila (toto slovní spojení se mi opravdu líbí :)). Těmito malinkými meandry se dá pokrýt plocha tisíci způsoby a každý z nich může být jiný. Věděla jsem, že určitě chci použít tento vzor. Ale co dál? Tentokrát jsem sáhla i trochu do patchworku a udělala jsem fialové čtverce. Těmi jsem plochu rozčlenila a díky prošití tyto čtverce plasticky vystoupily nad povrch. No a nakonec to chtělo ještě nějakou tu třešničku na dortu. Tou se stala snítka levandule, která je také vytvořená volným quiltováním.

Často dostávám dotazy, jestli si vzory předkresluji. Pokud by vás tento dotaz napadl, tak ne, levandule není předkreslená. Pouze jsem si naznačila stonek, aby se mi vešel do prostoru, který jsem si pro snítku vyznačila.

Aby levandule vynikla, musela jsem kolem ní nechat trochu prostoru a proto jsem na quiltování v okolí květu použila bílou nit.

Fialová látka je jako obvykle ručně barvená a vše ostatní, co je na bílém povrchu, je vytvořeno pouze a jenom nití a technikou volného quiltování.
Hezký den
Jana

6 komentářů: